Проведення круглого стілу на тему "Дотримання положень міжнародного гуманітарного права в період військової агресії"

Проведення круглого стілу на тему

06 May 2022

Сьогодні в Одеському інституті МАУП на платформі Zoom відбувся студентський круглий стіл на тему "Дотримання положень міжнародного гуманітарного права в період військової агресії". 

В роботі круглого столу взяли участь студенти 2-3 курсів Одеського інституту МАУП та Придунайської філії МАУП. До учасників з вступним словом звернулись вчений секретар Олена Золотарьова і заступник завідувача кафедри правових дисциплін Роман Асєєв, які відмітили, що в сучасній війні проти України російський агресор порушує всі норми міжнародного гуманітарного права, і тема заходу - вже не просто навчальний матеріал з міжнародного права, а наша реальність, тут і зараз.

Керівниками наукових доповідей студентів стали науково-педагогічні працівники кафедри правових дисциплін. Виступили 12 студентів спеціальності Право та Правоохоронна діяльність. Студенти дослідили питання  дотримання  норм, принципів та положень міжнародного гуманітарного права в період війни, міжнародного права збройних конфліктів, ознаки театру воєнних дій, поняття учасників військового конфлікту, проблеми захисту цивільного населення в умовах війни, проаналізували Женевські конвенції та інші міжнародно-правові акти. Також проаналізовано питання кримінальної відповідальності за порушення законів та звичаїв війни, трансформації змісту права на життя в контексті військового конфлікту. 

Наприкінці круглого столу було продемонстровано відеоролик патріотичної спрямованості та обговорено доповіді студентів. Учасники зробили висновки, що наша Батьківщина потерпає від нападу агресора, який порушує всі правила та норми проведення військових дій, передбачені актами і звичаями міжнародного гуманітарного права, порушує норми кримінального законодавства, використовуючи, всупереч Конвенційним вимогам, заборонену зброю та методи ведення війни, знущається над мирним населенням і полоненими, окуповуючи наші міста і села, грабуючи майно громадян, зерно та інше майно України. 

Але кожний з нас - це частинка України, ми, потомки козацького роду, незалежні, незламні, нескорені. Разом переможемо! Все буде Україна!