Проведення онлайн-тренінгу "Психологія мистецтва та мистецтво у психології: подолання емоційного вигорання"

Проведення онлайн-тренінгу

26 Apr 2022

26 квітня 2022 р. на базі Одеського інституту МАУП відбувся запланований в рамках виконання загальноакадемічної Програми професійного розвитку науково-педагогічних працівників Академії онлайн-тренінг "Психологія мистецтва та мистецтво у психології: подолання емоційного вигорання". 
В умовах постійного стресу через війну захід був дуже актуальним. Тренінг провели завідувачка кафедри загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін Одеського інституту МАУП, д.філос.н., доцент Алла Нерубасська і арт-терапевт, доктор філософії в галузі психології МКА/МАУП, старший викладач Олена Бальбуза. 
У тренінгу взяли участь 31 учасник, зокрема з окупованого Херсону. Організаторки тренінгу розповіли про вплив творів мистецтва на психологію людини, про значення психологічних знань у мистецтві. Учасникам було запропоновано вправи: Техніка "Каракулі", "Таємні двері", "Куля передбачень", "Безпечне місце". Остання вправа викликала чудові емоції в усіх, коли, заплющивши очі, вони побачили ліс, квіти, озеро, добрих тварин, почули звуки та запахи! Запропоновані сюрреалістичні картини канадського художника Роберта Гонсалєса викликали низку різних асоціацій, більшість яких свідчила про віру учасників у Перемогу українців над ворогом та Мир на планеті! 
Директор Одеського інституту МАУП, к.наук з держ.управл., проф.МКА Олена Каракасіді, дякуючи організаторам за прекрасний і важливий захід, висловила загальну думку присутніх, що тренінг усім підняв настрій, що вкрай важливо в умовах наших сьогоднішніх тривог... 
Кожен учасник тренінгу отримає електронний Сертифікат підвищення кваліфікації (0,2 кредити ЄКТС). Учасники висловили бажання, щоб подібні заходи стали постійною академічною практикою.